Minister odwiedza firmę w Oldrzyszowicach
 
 
 
W dniu 9 lipca 2012 r. gościliśmy na naszej fermie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Andrzeja Butrę.

Pomysł wizyty w naszej firmie zrodził się kilka miesięcy wcześniej, kiedy to Helixia została laureatem III miejsca w konkursie AgroLiga na najlepsze przedsiębiorstwo.

Oprócz Wiceministra w spotkaniu uczestniczyli także Burmistrz Lewina Brzeskiego – Pan Artur Kotara, Zastępca Burmistrza  - Pan Dariusz Struski, Wojewódzki Lekarz Weterynarii – Pan Ryszard Mordak, Pan Grzegorz Sawicki – Radny Województwa Opolskiego, Prezes Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna” Pan Jakub Roszuk, profesor Maciej Ligaszewski z Instyturu Zootechniki w Balicach oraz wielu innych znakomitych gości.

Na spotkaniu poruszono wiele kwestii związanych z działalnością gospodarczą w zakresie hodowli ślimaków oraz z koniecznością nowelizacji przepisów dotyczących chowu ślimaków na terenie Polski.

Zwrócono uwagę na potrzebę dofinansowania tego typu działalności przez struktury unijne i odpowiednie instytucje krajowe. Uczestnicy wizyty z ogromnym zainteresowaniem śledzili zaprezentowane przez właścicieli Helixii projekty badawcze, realizowane we współpracy z instytucjami naukowymi.

Spotkanie było rejestrowane przez Telewizję Polską, zapraszamy na relację:

www.youtube.com/watch

http://opole.tvp.pl/7950297/slimak-w-menu

Foto
Foto
Foto
 
 
Najlepsze szkolenia hodowców ślimaków
Hodowla ślimaków opłacalność
Skup największa ferma ślimaka
Witryna wykorzystuje mechanizm ciasteczek (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
Edycja strony www - oprogramowanie n4CMSRealizacja: new4mat.com Sp. z o.o.